خدمات آرین حمل خلیج فارس در حمل و نقل بین المللی زمینی

بخش خدمات زمینی شرکت آرین حمل خلیج فارس با سالها تجربه در صنعت حمل و نقل زمینی و حمل و نقل ریلی در خدمت شماست تا از شما برای تمام نیازهای حمل و نقل  زمینی و ریلی پشتیبانی کند.با استفاده از پیمانکاران فرعی معتبر و مسئول ، درک فرهنگ و زبان رانندگان و تبدیل آن  به زبان تجاری بین المللی با استاندارد بالا و صرف نظر از مقصد بار ، شما خدمات با کیفیت و عالی شرکت آرین حمل خلیج فارس را به طور مداوم دریافت خواهید کرد.

 • خدمات حمل و نقل بین المللی (بین کشورها)
 • خدمات حمل و نقل داخلی
 • ترانزیت کالا داخلی و خارجی (حمل و نقل گمرکی)
 • حمل بوسیله کامیون های یخچالی

آشنایی با حمل و نقل زمینی

“حمل و نقل زمینی” به تمام سیستم‌های حمل و نقل که در جابه‌جایی مردم و کالاها خدمات ارائه می‌دهند، گفته می‌شود که شامل موارد زیر است:

 • شبکه‌های جاده‌ای از بزرگراه‌ها تا جاده‌های محلی
 • شبکه‌های ریلی
 • قوانین عابر پیاده و دوچرخه سوار
 • شبکه‌های حمل و نقل عمومی زیر ساخت‌ و لوازم آن

سیستم حمل و نقل بین المللی زمینی نقش پررنگ و حیاتی در پیوند جوامع درون یک منطقه و اتصال آن با جوامع مناطق دیگر دارد. به عنوان یک منبع فیزیکی مهم و نقش کاربردی حمل و نقل زمینی، باید این سیستم مدیریت و از هرگونه آسیب (کاربری، سوءمدیریت و حوادث) که می‌تواند در ایمنی، پایداری و عملکرد آن تاثیر بگذارد، محافظت شود. همچنین باید تاثیرات نامطلوب زیست محیطی که در فعالیت‌های سیستم حمل و نقل زمینی اثرگذار است، شناسایی و برطرف شود.

تاریخچه ترانزیت زمینی

اولین شکل حمل و نقل زمینی، در خشکی و البته به صورت پیاده‌روی بود. بعدها اشکال رایج حمل و نقل مردم و کالاها در خشکی عبارتند بود از:

 • حیوانات (کبوتر، الاغ، شتر، فیل و اسب)
 • ارابه، گاری، کالسکه
 • سورتمه
 • دوچرخه
 • ماشین بخار
 • قطار
 • موتور، ماشین

طبق مهم‌ترین اسناد و شواهد موجود، ابتدایی‌ترین نوع حمل و نقل زمینی از جاده ابریشم آغاز شده است. البته این جاده محبوبیت و کاربرد وسیع خود را به دلیل گسترش راه‌ها و جاده‌ها و ایجاد انقلاب صنعتی در اواخر قرن بیستم از دست داد. با این وجود، امروزه با وجود پیشرفت روز افزون در زمینه حمل و نقل هوایی و حمل و نقل دریایی، باز هم حمل و نقل زمینی محبوبیت ویژه‌ای میان بازرگانان و تجار دارد و بسیاری از افراد برای انتقال کالا به داخل یا خارج از کشور، از این روش برای کارهای خود استفاده می‌کنند.

مزایا و معایب حمل و نقلی زمینی

با توجه به افزایش هزینه‌ها و تلاش افراد برای پرداخت هزینه کمتر، یکی از راه‌های مناسب برای حمل و نقل، حمل و نقل زمینی است. این نوع از حمل و نقل از مزایایی برخوردار است. برای استفاده از حمل و نقل زمینی، نیازی به سرمایه زیاد نیست و با سرمایه اندک هم می‌توان حمل و نقل را انجام داد. همچنین افراد می‌توانند به صورت درب به درب، به این معنا که کالا را از انبار تحویل گرفته و بارگیری کنند و به انبار مقصد منتقل و تخلیه کنند. ضمن اینکه در این روش، نیازی به تخلیه بار توسط جرثقیل‌های بنادر نیست و خطرات ناشی از طوفان نسبت به سایر روش‌ها، حمل و نقل زمینی را تهدید نمی‌کند. این حمل و نقل، برای اکثر محصولات راه حلی مناسب و مقرون به صرفه است.

علاوه بر مزایایی که حمل و نقل زمینی برخوردار است، معایبی نیز دارد که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. از معایب این شیوه حمل و نقل، می‌توان به سرعت حمل بار اشاره کرد. با توجه به وضعیت جاده‌ها و وضعیت آب و هوا و حوادث و تصادفات می‌توان حمل و نقل زمینی را دقیق‌تر بررسی کرد. هرچند با هزینه کم و مناسب، میتوان از این نوع استفاده کرد، اما عدم سازمان‌دهی و عدم نظم می‌تواند موجب از دست رفتن سرمایه‌گذاری شود.

چه کالاهایی با حمل و نقل زمینی وارد ایران می‌شوند؟

کالاهای وارداتی از طریق حمل و نقل زمینی، از کشورهایی مانند آلمان، ترکیه، اسپانیا، ایتالیا، بلژیک، بلغارستان، سوئیس، دانمارک و فرانسه وارد ایران می‌شوند. به طور کلی این کالاها عبارتند از:

 • کمپرسورهای اسکرو، سیلندر پیستونی، کمپرسورهای فشار
 • اجزاء توربین بخار، سانتریفیوژهای پزشکی و وسایل اتاق عمل
 • لوازم آشپزخانه، مانند فر صنعتی و تجهیزات شیرینی‌پزی
 • تجهیزات پزشکی، مانند سیمان‌های ارتوپدی و ایمپلنت
 • پرشر سوئیچ‌های فشار بالا و پایین
 • کالاهای ابزار دقیق مانند لول گیج، فلومتر، سیستم‌های کنترل دبی سیالات
 • سیستم‌های آنالیزور هوا و ترنسمیترهای فشار و هوا
 • شیرهای صنعتی، مانند بال ولو، گلوب ولو و سایر تجهیزات
 • پمپ‌های وکیوم و سولوشن

انواع حمل و نقل زمینی

نوع حمل و نقل بین المللی زمینی به عوامل زیادی بستگی دارد، که هنگام برنامه‌ریزی برای سفر و حمل بار باید به آن فکر کرد. به طور کلی حمل و نقل زمینی شامل، حمل و نقل جاده‌ای (بزرگراه)، ریلی و دریایی(راه آبی) است.

حمل و نقل ریلی

در دوره انقلاب صنعتی در قرن نوزدهم، راه‌آهن به دلایل سیاسی و اقتصادی توسعه یافت. حمل و نقل ریلی مسیری است که یک قطار در امداد دو جاده‌ای فولادی موازی حرکت می‌کند که به راه‌آهن معروف است. ریل‌ها عمود بر هم با بتن در یک فاصله ثابت و معین در زمین جاگذاری شده‌اند. نوع پیشرفته‌ی ریل‌های راه‌آهن، مونوریل و قطار مگلو است.

مزایا و معایب حمل و نقل ریلی

مزیت عمده حمل و نقل ریلی شامل ارائه خدمات گسترده و قابل اعتماد است. این سیستم توانایی انتقال کالاهای سنگین و حجیم را نیز دارد. همچنین برای مسافت‌های طولانی برای مسافران بسیار ارزان، ایمن و راحت‌تر است.

حمل و نقل جاده‌ای

جاده یک مسیر یا راه قابل شناسایی بین دو یا چند مکان است. به طور معمول جاده‌ها صاف و آسفالت‌ شده‌اند، تا امکان سفر و جابه‌جایی به راحتی فراهم شود. در مناطق شهری، جاده‌ها از طریق یک شهر یا روستا به هم متصل می‎شوند. رایج‌ترین وسیله نقلیه‌ی جاده‌ای خودرو بوده و اتوبوس، کامیون، موتورسیکلت، دوچرخه و عابر پیاده از دیگر کاربران آن هستند. حمل و نقل زمینی افراد با اتوبوس به صرفه‌ترین و کارآمدترین نوع جاده‌ای است و حمل و نقل کالا به صورت زمینی با کامیون تنها نوع جاده‌ای هست.

مزایا و معایب حمل و نقل جاده‌ای

اگر حمل و نقل جاده‌ای را با سایر روش‌ها مقایسه کنیم، به نسبت ارزان‌، تغییرپذیر و سریع‌ است. همچنین حمل و نقل زمینی به صورت جاده‌ای ظرفیت بالایی برای حمل کالا در مسافت‌های کوتاه دارد. تعمیر و نگهداری یکی از مهم‌ترین معایب سیستم حمل و نقل جاده‌ای است.

حمل و نقل زمینی- آبی

حمل و نقل آبی ، فرآیند جابه‌جایی افراد وکالاها توسط کشتی و قایق بادبانی بر روی دریا، اقیانوس، دریاچه، رودخانه و … است. این نوع به دلیل نزدیک کردن بخش‌های مختلف جهان به همدیگر برای تجارت خارجی ضروری است.

مزایا و معایب حمل و نقل آبی

حمل و نقل زمینی- آبی ارزان‌ و قدیمی‌ترین نوع رفت و آمد است که در یک مسیر طبیعی فعالیت می‌کند، از این‌رو به سرمایه‌گذاری هنگفت در ساخت و نگهداری احتیاج ندارد. برای جابه‌جایی وسایل بزرگ در مسافت‎‌های طولانی به صرفه و ارزان‌تر است.

حمل و نقل جاده‌ای

جاده یک مسیر یا راه قابل شناسایی بین دو یا چند مکان است. به طور معمول جاده‌ها صاف و آسفالت‌ شده‌اند، تا امکان سفر و جابه‌جایی به راحتی فراهم شود. در مناطق شهری، جاده‌ها از طریق یک شهر یا روستا به هم متصل می‎شوند. رایج‌ترین وسیله نقلیه‌ی جاده‌ای خودرو بوده و اتوبوس، کامیون، موتورسیکلت، دوچرخه و عابر پیاده از دیگر کاربران آن هستند. حمل و نقل زمینی افراد با اتوبوس به صرفه‌ترین و کارآمدترین نوع جاده‌ای است و حمل و نقل کالا به صورت زمینی با کامیون تنها نوع جاده‌ای هست.

مزایا و معایب حمل و نقل جاده‌ای

اگر حمل و نقل جاده‌ای را با سایر روش‌ها مقایسه کنیم، به نسبت ارزان‌، تغییرپذیر و سریع‌ است. همچنین حمل و نقل زمینی به صورت جاده‌ای ظرفیت بالایی برای حمل کالا در مسافت‌های کوتاه دارد. تعمیر و نگهداری یکی از مهم‌ترین معایب سیستم حمل و نقل جاده‌ای است.

حمل نقل زمینی براساس دسترسی کاربران

حمل و نقل زمینی- عمومی

حمل و نقل زمینی عمومی، به خدماتی گفته می‌شود که توسط دولت و نهادهای تجاری برای رفت و آمد مردم و ارسال پستی کالا به منظور رفاه اقتصادی و اجتماعی در دسترس همگان قرار می‌گیرند. بیشتر حمل و نقل و زیرساخت‌های بزرگ به صورت عمومی بنا می‌شوند. بودجه‌ی این نوع سیستم از مالیات، هزینه‌های خرید بلیط و اشتراک به دست می‌آید.

حمل و نقل زمینی- تجاری

حمل و نقل زمینی- تجاری به نهادهایی گفته می‌شود که رفت و آمد افراد و ارسال کالاها را با دریافت سود در اختیار شرکت‌ها و دولت‌ها قرار می‌دهند تا خدمات سفر را به بهترین شکل ارائه دهند. بیشتر زیرساخت‌های مورد استفاده در حمل و نقل تجاری، متعلق به عموم است و وسایل نقلیه مورد استفاده باید در حداکثر ظرفیت تولید و مورد بهره‌برداری قرار گیرد. حمل بار، مسافر و کنترل سفر از راه دور(مانند چراغ راهنمایی یا کنترل ترافیک و…) از کاربردهای رایج حمل و نقل زمینی تجاری است.

حمل و نقل زمینی- نظامی

حمل و نقل زمینی نظامی به جابه‌جایی افراد و کالاها توسط ارتیش یا سایر اپراتورها به منظور پشتیبانی از عملیات نظامی چه در زمان صلح و چه در مناطق جنگی گفته می‌شود. در سیستم حمل و نقل نظامی، فعالیت‌ در زیرساخت‌های عمومی و خاص نظامی انجام می‌گیرد و در بسیاری از موارد به گونه‌ای طراحی شده است که در صورت لزوم با زیرساخت کم یا فاقد آن نیز کار کند.

حمل و نقل زمینی- خصوصی

این نوع حمل و نقل زمینی به افراد و سازمان‌هایی گفته می‌شود که به اختیار خود، مردم، حیوان و کالا را جابه‌جا می‌کنند. به طور معمول وسایل نقلیه در این سیستم کوچک و از زیرساخت‌های عمومی برای مسافرت استفاده می‌شود.

نرخ شرکت حمل و نقل جاده ای

نرخ شرکت حمل و نقل زمینی، یکی از مهم‌ترین مسائل در انتخاب یک شرکت برای انجام تشریفات حمل ‌و‌ نقل کالا به حساب می‌آید. قیمت شرکت حمل ‌و‌ نقل بین‌المللی بسته به عوامل زیادی متغیر است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. عوامل تاثیرگذار در قیمت شرکت حمل و نقل جاده ای ‌و‌ نقل عبارتند از نوع حمل ‌و‌ نقل، اندازه و حجم بار، ظرفیت کامیون، نوع وسیله نقلیه، اندازه مسیر و وزن بار.

نمایندگی حمل ‌و‌ نقل زمینی

در حوزه حمل ‌و‌ نقل کالا، تنها شرکت‌های حمل ‌و‌ نقل نیستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند، بلکه نمایندگی‌هایی نیز وجود دارند که بخشی از خدمات شرکت‌های حمل ‌و‌ نقل را انجام می‌دهند. نحوه عملکرد این نمایندگی‌ها به این شکل است که بعضی افراد، از یک شرکت حمل ‌و‌ نقل نمایندگی می‌گیرند و به شکل جداگانه خدماتی را به تاجران و بازرگانان ارائه می‌دهند. بنابراین شما می‌توانید برای انجام تشریفات حمل ‌و‌ نقل و گمرکی، از این نمایندگی‌ها کمک بگیرید.

سازمان بین ‌المللی حمل ‌و‌ نقل جاده ‌ای

در پایان به اتحادیه بین‌المللی حمل ‌و‌ نقل جاده‌ای (IRU) اشاره می‌کنیم که در سال 1948 میلادی، پس از جنگ جهانی دوم و افزایش میزان مبادلات اروپا، در شهر ژنو تاسیس شد. این اتحادیه 7 کمیته دارد که عبارتند از فنی، حقوقی، ایمنی جاده‌ای، مسائل گمرکی، روابط کاری، اساسنامه و مالی.

placeholder
Logistics Ground in Asia Pacific
 •  Operating in all major countries and borders
 • Extensive services including: linehaul, Pick Up and Delivery (PUD), home delivery, milkrun, cross-border, courier and rail
 • Singapore to Shanghai cross-border service
 • China to Europe railway service: Innovative service balancing speed and cost; faster than Oceanfreight, cheaper than Airfreight
 • Linehaul China: 700 trucks a day, 6.25 million pallets moved yearly
placeholder
Transportation across Europe
 • Multi-sector and multi-mode capabilities
 • Working with Pan-European players and niche specialists
 • Central control and network monitoring through the Control Tower
 • 450,000 tons managed a year
 • 40,000 shipments a year
 • 200 transport partners
 • Groupage/LTL/FTL
 • In Turkey, Logistics handles over 7,700 FTL trips a month
placeholder
Logistics Ground in North America
 • Supports U.S. Domestic network through LTL/FTL services
 • Over 70,000 scheduled linehaul segments per year
 • Seven hubs and 62 stations
 • 7.5 million miles a month
 • 8,000 loads a month

To learn more about our ground transportation operations in North America and how we can support your business, please visit www.stylemixthemes.com.